Автоматска машина за правење сладолед mochi

Краток опис:

Описи: HJ-860II Три скокачите Encrusting машина има многу поголемо производство на храна опсег од HJ-860 Повеќенаменски Encrusting машина. Освен функцијата на HJ-860, HJ-860II може да се користи и за производство на храна / снек / колачи со две пломби и две бои, како што се колачиња мозаик, Маргарет бисквит, mochi со пополнување внатре пополнување. Оваа машина е дизајниран да се специјализираат во производство на пекарница, кондиторски производи и снек прехранбени производи, и ќе работи со различни хранливи материи п ...


 • ФОБ Цена: US $4000 - 24500 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 ЕЕЗ
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Guarantee: 12 months
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T/T, Boleto, Mastercard, Visa, e-Checking, Pay Later,
 • детали за производот

  Тагови производ

  описи:

  HJ-860II Три скокачите Encrusting машина има многу повеќе различни производство на храна од HJ-860 Повеќенаменски Encrusting машина. Освен функцијата на HJ-860, HJ-860II може да се користи и за производство на храна / снек / колачи со две пломби и две бои, како што се колачиња мозаик, Маргарет бисквит, mochi со пополнување внатре пополнување.

  Оваа машина е дизајниран да се специјализираат во производство на пекарница, кондиторски производи и снек прехранбени производи, и ќе работи со различни храна материјали од мека на леплива и можат да бидат опремени со додатоци за средно калапи.

   

  СПЕЦИФИКАЦИИ НА HJ-860II

  Име на стока Повеќенаменски Encrusting машина
  стоковните модел HJ-860II
  Управувач Саладин екран на допир
  Главната рамка материјал 304 од не'рѓосувачки челик мотор Место
  Конвертор / Инвертер Делта материјал Хопер PC летајќи
  Импулсно напојување Делта Транспортни Храна одделение СТП
  Бленда и калапи UPE млазница ЈП
  производство брзина 3500-7200pieces / час Номинална моќност 2.2kw
  Сооднос на Кора / Пополнување 9: 1-1: 9 Напонски 380V / 220V, 50 / 60Hz, една фаза
  производи Тежина 5-180g / ЕЕЗ димензија  167 * 92 * 175cm
  апликација Две бои Mochi со фил, Mochi со пополнување внатре полнење, итн Тежина 330KG

   

  главни карактеристики

  - Производи излез појас на променлива брзина
  - Автоматско празнење на производи врз коцки од retractile систем појас
  - Автоматско прилагодување на бројот на редови и за исфрлање на производите празнење излез лента
  - Прегради лента во нерѓосувачки челик и алуминиум, со можност за прилагодување стои нозе и пепелниците натрупување единица

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!