Автоматска машина за правење kibbeh kubbeh

Краток опис:

Описи: HJ-860 Автоматско Encrusting и формирање на машина може да произведува многу видови на храна, со тежина до 200 грама по парче Леснотијата на менување на блендата единица е добро дизајн во изработка на производи со шарена или не-ткаеше. Покрај тоа, големи храна со грав ставете, месо, сусам паста или без кутии се произведат. Покрај Kibbeh / Kubba / Kebbeh, десетици етнички храна, како месо пунџа, парен пунџа, mammoul, пан пржени полнети пунџа, stollen, кристално кнедли направени од страна HJ-860 може да compar ...


 • ФОБ Цена: US $4000 - 24500 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 ЕЕЗ
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Guarantee: 12 months
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T/T, Boleto, Mastercard, Visa, e-Checking, Pay Later,
 • детали за производот

  Тагови производ

  описи:

  HJ-860 Автоматско Encrusting и формирање на машина може да произведува многу видови на храна, со тежина до 200 грама по парче Леснотијата на менување на блендата единица е добро дизајн во изработка на производи со шарена или не-ткаеше. Покрај тоа, големи храна со грав ставете, месо, сусам паста или без кутии се произведат.

  Покрај Kibbeh / Kubba / Kebbeh, десетици етнички храна, како месо пунџа, парен пунџа, mammoul, пан пржени полнети пунџа, stollen, кристално кнедли направени од страна HJ-860 може да се спореди со рачно изработени оние.

   

  СПЕЦИФИКАЦИИ НА HJ-860

  Име на стока Повеќенаменски Encrusting машина
  стоковните модел HJ-860
  Управувач Саладин екран на допир
  Главната рамка материјал 304 од не'рѓосувачки челик мотор Место
  Конвертор / Инвертер Делта материјал Хопер PC летајќи
  Импулсно напојување Делта Транспортни Храна одделение СТП
  Бленда и калапи UPE млазница ЈП
  производство брзина 3500-7200pieces / час Номинална моќност 2.0kw
  Сооднос на Кора / Пополнување 9: 1-1: 9 Напонски 380V / 220V, 50 / 60Hz, една фаза
  производи Тежина 5-180g / ЕЕЗ димензија  167 * 92 * 129cm
  апликација Kebbeh, Kibbeh, Kubba and other food or snacks with or without fillings. Тежина 310KG

   

  главни карактеристики

  1) структура 304 од нерѓосувачки челик. 

  2) донесува храна одделение стандардни делови, гаранција за безбедно производство на клиентите. 

  3) Компактен и научни дизајн со професионални дизајнери од Тајван, го прави нашето повеќенаменски машини за производство на различни видови на сладкиш од маслено тесто, колачи, храна и закуски, со или без пломби, и го прави нашето машини лесен за работа, инсталација, одржување и санитарни услови. 

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!