Desktop автоматски мали kubba kibbe encrusting машина за дома

Краток опис:

Kubba машина Опис: kubba / kibbeh / машина за правење Автоматско encrusting kebbeh и формирање машина е мини машина тип ние посебен дизајн за мал бизнис употреба како продавница, пекарница продавница или дома. Тоа може да направи видови на пополнети колачиња како Kubba / Coxinha / Meatball / Croquetas / Mochi / сирење топката / churros / Riceball / Onigiri / Nastar / Rasgulla / пирошки / Maamoul / seasame топката / Ананас торта / датум бар / Чоколадо исполнет колачи и така натаму . Ние сме првиот производител за овој тип на машина во Кина главната ...


 • ФОБ Цена: US $4000 - 24500 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 ЕЕЗ
 • Набавка Способност: 100 Piece/Pieces per Month
 • Guarantee: 12 months
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T/T, Boleto, Mastercard, Visa, e-Checking, Pay Later,
 • детали за производот

  Тагови производ

  Kubba машина

  Опис:

  Автоматско encrusting kubba / kibbeh / kebbeh машина за правење и формирање машина е мини машина тип ние посебен дизајн за мал бизнис употреба како продавница, пекарница продавница или дома. Тоа може да направи видови на пополнети колачиња како Kubba / Coxinha / Meatball / Croquetas / Mochi / сирење топката / churros / Riceball / Onigiri / Nastar / Rasgulla / пирошки / Maamoul / seasame топката / Ананас торта / датум бар / Чоколадо исполнет колачи и така натаму .

  Ние сме првиот производител за овој тип на машина во Кина копното. Нашите патент ни прават посигурен од други добавувачи.

  параметар

  Број на моделот: HJ-001

  Капацитет: 10-60pcs / мин

  Производи опсег на тежина: 8-150g / компјутер

  Димензија (L * W * H): 80 * 76 * 122CM

  Моќност: За 1.0kw, 220V, 50 / 60Hz, една фаза

  Машина Тежина: Околу 150 килограми со алатка кутија

  Мотор: Делта

   

  карактеристики:

  1. И телото машина и жирито се направени од страна 304 од не'рѓосувачки челик.

  2. Моторот е направен од страна на Делта, тоа е познат Кина бренд познат по светот.

  3. Контролен панел се направи повеќе лесен за ракување.

  4. На Прскалки, Транспортни и капаци се направени од стандарден материјал храна за да бидете сигурни дека сите храна ќе бидат здрави.

  5. покритие за безбедност на жирито и на блендата, за итни случаи стоп Префрли се направи машина повеќе безбедност.

  6. машина може да се направи многу видови на полнети колачиња во различен облик и големина со промена на млазницата и блендата.

  7. Тоа е лесно да се прилагоди односот на тесто и фил од контролната табла.

  8. Мали димензии го прават тоа лесно да се инсталира, да работат, продавница и чиста.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!